Rubriky
Cyberpunk 2077

Gangy v Cyberpunk 2077

Autoři z CD Projektu se nechali slyšet, že hlavní hrdina Cyberpunku – V. se k žádnému gangu nebude moci napevno přidat.

S gangy ale můžete spolupracovat a proti jiným naopak bojovat. Podívejme se na jejich seznam. Níže naleznete celkem 10 největších gangů.

Gang 6th Street

Původně šlo o militarizovanou nadstavbu opravdové policie, ale z původní myšlenky zůstalo už jen na odiv dávané vlastenectví a patriotismus, vlaječky a státní symboly jsou klíčovým prvkem tohoto gangu.

6th Street uvidíte v těžkých botách, maskovaných kalhotách a neprůstřelných vestách. Mnoho členů se rekrutuje z řad válečných veteránů a tak připomínají paramilitantní jednotku. Hlavním zdrojem jejich příjmů je prodej zbraní a vydírání podnikatelů.

Aldecaldos

Aldecaldos se snaží svých cílů dosáhnout mírumilovnou cestou. Pokud by se tedy o někom v morálně rozpadlém světě Cyberpunku dalo říct, že patří na stranu dobra, jsou to právě oni.

Gang Aldecaldos je pojmenován po vizionáři Juanu Aldecaldovi, který pomáhal mexickým migrantům dostat se na území USA. Po dva roky také poskytovali azyl Johnnymu Silverhandovi.

Animals Gang

Jde o gang kulturistů, který spoléhá spíše na své steroidové svaly než na cyber vylepšení.Jeho členové bývají často najímáni jako ochranka nebo vyhazovači v nočních klubech. Není divu pro jejich vzhled.

Jde o testosteronem ovládané hroudy masa, jejichž jediným cílem je dostat se na vrchol potravního řetězce. Nejsou moc organizovaní, Animals bojují nemilosrdně především s karibskými Voodoo Boys.

Maelstrom Gang

Přesný opak gangu Animals, členové Maelstromu se totiž snaží své křehké lidské schránky kyberneticky vylepšovat až na samotnou hranici možného. Někdy to ale přepísknou, což má za následek tzv. kyberpsychózu.

Členové Maelstrom se chovají zcela nepředvídatelně, což z nich dělá hodně nebezpečné protivníky. Primárním zdrojem jejich příjmů je pašování drog a zdravotnického materiálu, nechávají se ale najímat i na bojové mise.

Moxes Gang

Moxes jsou malý, ryze ženský gang, který se z většiny skládá z prostitutek, punkerek a anarchistek. Neusilují o nová teritoria, většinu svých aktivit omezují na noční klub Lizzie’s Bar. Zdrojem peněz je pro ně provozování erotických služeb všeho druhu.

Moxes se nemusí s gangem Tyger Claws, jehož prominentní člen v minulosti znásilnil a poté zabil jedno z jejich holek. Do otevřeného konfliktu ale situace ještě nepřerostla.

Scavengers Gang

Scavengers najdete po celém Night City. Zabývají se prodejem cyberwaru na černém trhu. Jsou nemilosrdní a málo se starají o kohokoli jiného kromě sebe.

O hierarchii jejich organizace nejsou k dispozici žádné informace ani o tom, kolik jich ve skutečnosti je.

Gang Tyger Claws

Jeden z nejmocnějších gangů města Night City je tvořený především Asiaty, kteří mají v oblibě rychlé motorky. Kybernetickým implantátům se vyloženě nevyhýbají, nicméně stále spoléhají především na tradiční japonská bojová umění.

Organizační strukturu mají podobnou japonské Jakuze, vydělávají na obchodu s lidmi, výrobě a prodeji drog, ale nechávají se i najímat jako ochranka.

Valentinos Gang

Členy tohoto z části hispánského gangu poznáte snadno, libují si totiž v extravagantních oblečcích a výrazných tetováních. Baví je i tuning a popíjení a fetování na tanečních party.

Spousta příjmů Valentinos pochází z legálního zdroje, mají totiž pod palcem opravny aut, sázkové kanceláře a noční kluby. Pokud člen Valentinos zemře při potyčce s policí nebo konkurenčním gangem, stává se z něj mučedník, který bývá pomocí obřích graffiti zpodobňován na zdech.

Voodoo Boys Gang

Gang Voodoo Boys je složený převážně z Afroameričanů, kteří mají kořeny na Haiti. Pro člověka mimo komunitu je prakticky nemožné se mezi ně dostat, většina jejich členů se skrývá v ilegalitě.

Gang je složený především z mužů a své pomocníky hledají například mezi studenty univerzity. Najdeme mezi nimi mnoho elitních hackerů. Právě počítačové zločiny tvoří většinu z jejich zisků.

Wraiths

Členové gangu Wraiths žijí v okolí města Night City a neřídí se žádnými zákony. Jejich velitel Dogkiller údajně nosí oblek ušitý z lidské kůže.

Mají rádi rychlá a obrněná auta, která jakoby vypadla ze světa Šíleného Maxe. Občas se nechají najmout pro převoz vzácných nákladů nebo osob, je to ale vždy obrovský risk, jelikož si Wraiths s dohodami příliš hlavu nelámou.

Sdílej to:

2 reakce na „Gangy v Cyberpunk 2077“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *